قیمت پیچ و رولپلاک سنگ

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران بسته به عوامل مختلف، متغیر و متفاوت است. که در اینجا با مورد این عوامل بیشتر آشنا می شویم.

  1. ابعاد سنگ های نصب شده

ابعاد سنگ هایی که در نمای ساختمان نصب و راه اندازی شده اند با همدیگر متفاوت می باشند.

فاصله استاندارد پیچ و رولپلاک های کارگذاری شده روی سنگ نمای ساختمان ها 50 سانتی متر می باشد که اگر سنگ نما از این فاصله کوچکتر باشد، اجرای فرآیند پیچ و رولپلاک سنگ نما سخت تر و به تبع آن قیمت آن نیز بالا می رود.

  1. جنس سنگهای نما یا دیوار

سنگ هایی هستند که میزان جذب آب کمتری نسبت به سایر سنگ ها دارند که این نوع سنگ ها معمولا نسبت به سنگ های نرم و سنگ هایی که میزان جذب آب بیشتری را در بر دارند، پیچ و رولپلاک کمتری را در خود می بینند.

گرانیت از جمله سنگ های سخت و تراورتن از جمله سنگ های نرم شناخته شده اند که در این بین سنگ گرانیت در هر 60 سانتی نیاز به یک پیچ دارد و تراورتن در هر 40 سانتی به یک عدد پیچ برای پیچ و رولپلاک کردن نما نیازمند است

که همین امر در روند قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران می تواند تأثیری مثبت بگذارد.

  1. سنگ های شل شده و افتاده

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران که از سنگ های شل شده برخوردار است با نمایی که از سنگ های افتاده شده برخوردار است، کاملا متفاوت است. بنابراین در نرخ گذاری به این مسائل می بایست توجه نمود.

  1. نوع ملات و مصالح بکار رفته شده در نما

ملات پشت سنگ ها در نمای ساختمانی می بایست قابلیت نگه داشتن قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران را داشته باشد. بنابراین می بایست از ملات و مصالح خوب و زیادی در این کار بهره جست چرا که در برخی از مواقع پیش می آید که ملات پشت سنگ تحت شرایطی خالی می گردد؛ بنابراین کارکنان در این حوزه می بایست در راستای قیمت گذاری، نرخ دقیق سنگ ها را برای محکم سازی نمای ساختمان برآورد نمایند.

  1. داربست یا طناب

استفاده از داربست یا طناب هر کدام قیمت های مشخصی دارند که در قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران تأثیرگذار هستند.

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران را خود کارفرما می تواند بنا بر بودجه خویش تعیین کند. بدین منظور کهاگر کافرما در صدد روی کار آمدن سنگ تراورتن 40 سانتی برای نمای ساختمان خویش برآید، می تواند به کارکنان خویش پیشنهاد دهد که تمام نما را باید پیچ نمود به دلیل اینکه قیمت سنگ تراورتن با سنگ مرمر و یا گرانیت کاملا متفاوت است، بنابراین قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نیز متفاوت می باشد.

به عبارت دیگر انتخاب هر نوع سنگی بنا بر قیمت های متفاوتی که دارند، خود باعث افزایش یا کاهش هزینه و قیمت قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران خواهد بود.

لذا پیش از اجرای فرآیند قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران اصلی ترین چیزی که ممکن است تأثیر مثبت و مستقیم روی قیمت پیچ و رولپلاک سنگ بگذارد، انتخاب نوع و جنس خود سنگ می باشد که دارای جنس ها و قیمت های متفاوت و گوناگونی هستند.

از آنجایی که پیچ کردن سنگ نما بهترین روش برای ثابت نگه داشتن سنگ روی نمای ساختمان است و باعث تثبیت و استحکام ساختمان ها می گردد، لذا در اجرای این فرآیند تا حد ممکن می بایست از جنس های مرغوب و با کیفیتی بهره برد تا سنگ ها بعد از مدت زمانی شروع به ریزش از نمای ساختمان ها نکنند. در واقع جنس یک سنگ تضمین کننده استحکام ساختمان است.

برآورد هزینه و قیمت پیچ و رولپلاک سنگ

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ با توجه به پارامترهای هزینه بر زیادی توسط کارفرما تخمین زده می شود. این پارامترها شامل: قیمت سنگ مصرفی بر اساس متر مربع، نوع و جنس سنگ، تعداد پیچ های مصرف شده در دل سنگ و منطقه جغرافیایی می باشد که پروژه پیچ و رولپلاک سنگ در آن کارگذاری می شود.

بنابراین کارفرما پیش از شروع قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران خویش قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران را بر اساس این پارامترها در ذهن خود تخمین می زند و پس از اطلاع از قیمت نهایی تقریبی و پس از توافق دو طرفه ای که بین او و پیمانکار صورت می گیرد، استارت اولیه کار زده می شود.

به طور کلی قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران به وسیله طناب و راپل کاران با سرعت بیشتری شکل می گیرد و با توجه به اینکه هزینه نصب و جمع آوری مثل داربست ندارد، برای کارفرمایان مقرون به صرفه تر است.

سنگ نمای تراورتن

عوامل موثر بر قیمت پیچ و رولپلاک سنگ

سنگ به عنوان یکی از قدیمی ترین و پرکاربردترین مصالح ساختمانی به شمار می رود که در ساخت و ساز نماهای ساختمانی بسیار متداول بوده و بیشتر از هر وسیله دیگری در نماهای امروزی مورد کاربست واقع می گردد.

سنگ های بکار رفته در نماهای ساختمانی دارای انواع و اقسام مختلفی هستند که با توجه به قیمت های گوناگون هر کدام و خصوصیت و قابلیت های متنوع و گوناگون هر کدام قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نیز در ساختمان ها کاملا متفاوت بوده؛

لذا پیش از شروع فرآیند پیچ و رولپلاک انتخاب یکی از این سنگ های که در زیر می آید می تواند برآورد قیمت پیچ و رولپلاک سنگ را برای فرد در پی داشته باشد. انتخاب هر یک از این سنگ ها در ساختمان های اداری و تجاری و مسکونی مورد استفاده واقع می گردد:

  1. سنگ نمای تراورتن
  2. سنگ گرانیت
  3. ماسه سنگ یا سنداستون
  4. سنگ دیوریت
  5. سنگ مرمر
  6. سنگ گابرو
  7. سنگ لاشه
  8. سنگ قواره
  9. سنگ بادبر

پس دست کارفرما در انتخاب یکی از این انواع و اقسام مختلف سنگ کاملا باز است تا با گزینش هر جنس و نوعی از این سنگ ها نسبت به نمای ساختمان خود اقدام نماید و پس از سنگ نما شدن ساختمان، قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران نیز بنا بر هر جنس و نوعی از این سنگ ها متفاوت می باشد.

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران به چه عواملی بستگی دارد؟

به طور کلی قیمت پیچ و رولپلاک سنگ به نمای ساختمان ها بستگی دارد. این فرآیند به عوامل مختلفی که در زیر می آید نیز وابسته است:

  1. قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران به ازای هر متر مربع حدود 7 تا 12 هزار تومان متغیر می باشد.
  2. شیب منفی در نمای ساختمان نیز عامل بعدی به شمار می رود.
  3. قاب پنجره ها نیز در قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران در نماهای ساختمان بستگی دارد.
  4. نوع سنگ و ضخامت آن نیز عامل موثر در قیمت گذاری می باشد. در واقع استفاده از پیچ متناسب با جنس سنگ و ضخامت آن در نرخ گذاری تأثیر گذار است چرا که هر چه ضخامت سنگ بیشتر و کلفت تر باشد، سختی کار به مراتب بیشتر می شود و همین امر در قیمت پیچ و رولپلاک سنگ تأثیری مستقیم می گذارد.
  5. پنجمین مورد مربوط به نمای ساختمان است که تا چقدر نیاز به تعمیر و کارگذاری سنگ دارد و در واقع سنگ های نمای ساختمان تا چه میزانی شل شده یا سقوط نموده اند.

روش اجرای سنگ نما و نوع مصالح مصرفی

بهترین گزینه برای تثبیت سنگ ها در ساختمان

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران در واقع به عنوان بهترین گزینه برای تثبیت سنگ ها در ساختمان محسوب می شود. قیمت پیچ و رولپلاک سنگ ها می تواند در موارد زیر به طور مختصر قابل بررسی باشد:

  1. نوع جنس و رنگ سنگ نما
  2. رگه های موجود در سنگ و کیفیت آن
  3. قطر سنگ، ابعاد سنگ و چگونگی ساخت سنگ نما
  4. چگونگی کارگذاری سنگ
  5. روش اجرای سنگ نما و نوع مصالح مصرفی
  6. ساختار و جنس دیواری که سنگ بر روی آن قرار گرفته
  7. کیفیت نوع سنگ
  8. طراحی نمای ساختمان با سنگ
  9. متراژ ساختمان و تعداد طبقات
  10. ارزیابی زمان پروژه

که تشخیص این موارد توسط کارشناسان خبره بعد از رویت نمای ساختمان ها در برآورد هزینه پیچ و رولپلاک سنگ در نماهای ساختمان صورت می گیرد و افراد و کارفرمایان می توانند با برآورد هزینه ای که کارشناسان در مورد نمای ساختمان آنها اعمال نموده اند، نسبت به قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران در نمای ساختمان خود مطلع گردند و با علم به برآورد هزینه تقریبی آن رو به پیچ و رولپلاک سنگهای نما آورند چرا که تمامی این موارد در تعیین نرخ سهیم هستند.

چگونگی نرخ گذاری قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران بیشتر بر حسب عدد و تعداد است. بدین منظور که پیچ و رولپلاک کار بر حسب تعداد سنگ هایی که بر روی نمای ساختمان کار می گذارد تا سنگ ها را بر روی نمای ساختمان محکم و مقاوم سازی نماید، قیمت پیچ و رولپلاک نما را در انتهاء ارزیابی می نماید.

هر چند که قیمت نهایی بر حسب ارتفاع نما، نرم و محکم بودن سنگ ها، جنس سنگ ها،متراژ کاری و البته تعداد سنگ ها به طور کلی تأثیرگذار است.

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ در کرج تهران

قیمت پیچ و رولپلاک نما در تهران و شهرستان ها

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ تهران و شهرستان ها بسته به عواملی که ذکر شد و طرح نمای ساختمان متفاوت است. به طور کلی از قیمت پیچ و رولپلاک نما از متری 6 هزار تومان تا متری 12 هزار تومان در نوسان است که البته هر چقدر متراژ بالا باشد، باعث افزایش قیمت کار هم می شود.

این شرایط قیمت گذاری در تهران و شهرستانها به یک منوال است. البته این نکته را نیز باید در نظر گرفت که قیمت پیچ و رولپلاک نما در برخی از مناطق تهران که جزء مناطق بالاشهر محسوب می شوند با پایین شهر تهران کاملا متفاوت است.

چرا که همانطور که نوع نمای ساختمان ها در این مناطق با یکدیگر متفاوت است؛ بنابراین می بایست از مصالح و مواد با کیفیت تری استفاده نمود و به مراتب قیمت آن نیز بر حسب نوع پیچ و نوع و جنس سنگ نیز کاملا متفاوت خواهد بود.

به عنوان مثال در نماهایی که از سنگ های آنتیک استفاده شده است، دست کم متری 25 هزار تومان برآورد شده است که در قیمت نهایی بسیار تأثیرگذار خواهد شد.

چرا که این برآورد هزینه بر حسب مقدار سنگ ها و متراژ نمای ساختمان تعیین می گردد. بنابراین هر چه نما با متراژ بالاتری باشد، قیمت پیچ و رولپلاک نما نیز تا حد زیادی افزایش خواهد یافت.

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ

برخی از اموری که در قیمت پیچ و رولپلاک نما مؤثر هستند

برخی از اموری هستند که در کم و زیاد شدن قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمانها مؤثر واقع می گردند که در اینجا به ذکر این امور می پردازیم:

  1. اولین امری که در کم و زیاد شدن پیچ و رولپلاک سنگ ساختمان ها می تواند تأثیری مثبت داشته باشد، طول و عرض یک ساختمان است. چرا که هر چقدر طول و عرض یک ساختمان بیشتر باشد، قطعا در روند اجرای این فرآیند از پیچ بیشتری در نما استفاده می گردد. لذا قیمت در آن بر حسب طول و عرض نمای ساختمان به مراتب بالاتر خواهد رفت.
  2. طرح و نوع سنگ های کار شده روی نما دومین امری است که در افزایش یا کاهش نرخ قیمت گذاری کارگران در این حوزه کاری تأثیرگذار است. برای تشخیص جنس سنگ ها و تفکیک آن ها با همدیگر می توان با مشورت نمودن با افراد خبره در این مورد اطلاعات کافی را به دست آورد.
  3. میزان شل و سفت بودن سنگ ها به عنوان سومین امر در اجرای این فرآیند شناخته می شود. بنابراین هر چقدر سنگ ها بر روی نمای ساختمان ها شل تر باشند، هزینه و قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بیشتر برآورد می گردد.
  4. نوع ابزار مصرفی در اجرای این فرآیند نیز به عنوان چهارمین گزینه تأثیرگذار در قیمت گذاری نمای ساختمان محسوب می گردد.
  5. و صاف یا ناصاف بودن سطح نمای ساختمان نیز می تواند به عنوان آخرین امری شناخته شده باشد که در قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان تأثیری مستقیم دارد. هر چند این امر درصد ناچیزی در قیمت گذاری را شامل می شود.

به طور کلی تمامی این امور ذکر شده می توانند در نرخ گذاری و قیمت نهایی پیچ و رولپلاک نمای ساختمان ها تأثیری مستقیم و مثبت داشته باشند.

ولی جدای از قیمت، همیشه باید کیفیت در رأس کار قرار گیرد و این نکته را نباید فراموش کرد که هیچ ارزانی بی حکمت نیست.

 

برخی از اموری که در قیمت پیچ و رولپلاک نما مؤثر هستند

 

 

0 0 امتیازها
امتیاز این مطلب
خبرنامه
باخبر شدن از دیدگاه‌های جدید
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها